Trudne wybory

18 wrzesień 2017

13 września jury wybrało zwycięzców Eurobuild Awards w Architekturze 2017. Zwycięzców poznamy 20 września, podczas Festiwalu Architektury.

Nie należy porównywać gruszek z jabłkami – głosi obiegowa mądrość. W życiu, a szczególnie w architekturze trudno od tego uciec. Kapituła konkursu Eurobuild Awards w Architekturze starała się to zrobić po prostu dobrze.
Wybrano najlepsze projekty w następujących kategoriach: Biurowiec roku, Rewaloryzacja obiektu roku, Aranżacja miejsca pracy roku, Proekologiczny obiekt roku, sprzyjający komfortowi użytkowania oraz Przestrzeń publiczna roku.
Jurorzy oceniali walory architektoniczne budynków, to jak zostały wpisane w otoczenie, ich funkcjonalność, zastosowane materiały i technologie, proekologiczność projektów i energooszczędność. Brali też pod uwagę kryteria charakterystyczne dla danego typu obiektów.

Podsumowując obrady kapituły konkursu Eurobuild Awards w Architekturze 2017 były niezwykle ciekawym doświadczenie dla nas jako organizatorów ale również dla członków jury. – Pomimo częstej różnicy zdań i innego postrzegania budynków przez dwie grupy eksperckie zgromadzone w jury, zarówno przedstawiciele inwestorów/deweloperów jak i architekci docenili możliwość dialogu jaką dało to spotkanie. Główną refleksją jaką możemy podzielić się z rynkiem jest wniosek, że trzeba projektować mądrze. Ale jak to zrobić? To jest pytanie otwarte i pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi bo dla każdego co innego znaczy dobra architektura. Może to być uniwersalność projektu, jego ponadczasowość, trwałość materiałów wykorzystanych w budowie czy usytuowanie budynku w otoczeniu. W efekcie dobrze zaprojektowany budynek to dobry produkt inwestycyjny. I takie projekty zostały wyłonione w wyniku głosowania. Zwycięzców ogłosimy 20 września podczas Festiwalu Architektury, na który serdecznie zapraszamy – powiedziała Katarzyna Matejuk, dyrektor Eurobuild Awards.
Konkurs Eurobuild Awards w Architekturze zorganizowany został przez Eurobuild CEE oraz SARP. W składzie kapituły znaleźli się: przedstawiciel zarządu SARP, architekci oraz przedstawiciele inwestorów i deweloperów.

4. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

4. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

22 maja 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
17. Turniej Golfa Eurobuild CEE

17. Turniej Golfa Eurobuild CEE

29 czerwca 2018,First Wasaw Golf & Country Club,Golfowa 44, Rajszew
13. Turniej Tenisa Eurobuild CEE

13. Turniej Tenisa Eurobuild CEE

29 czerwca 2018,Klub Tenisowy Warszawianka,Warszawa
9. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

9. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

16.10.2018,Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79,Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio