Trudne wybory

18 wrzesień 2017

13 września jury wybrało zwycięzców Eurobuild Awards w Architekturze 2017. Zwycięzców poznamy 20 września, podczas Festiwalu Architektury.

Nie należy porównywać gruszek z jabłkami – głosi obiegowa mądrość. W życiu, a szczególnie w architekturze trudno od tego uciec. Kapituła konkursu Eurobuild Awards w Architekturze starała się to zrobić po prostu dobrze.
Wybrano najlepsze projekty w następujących kategoriach: Biurowiec roku, Rewaloryzacja obiektu roku, Aranżacja miejsca pracy roku, Proekologiczny obiekt roku, sprzyjający komfortowi użytkowania oraz Przestrzeń publiczna roku.
Jurorzy oceniali walory architektoniczne budynków, to jak zostały wpisane w otoczenie, ich funkcjonalność, zastosowane materiały i technologie, proekologiczność projektów i energooszczędność. Brali też pod uwagę kryteria charakterystyczne dla danego typu obiektów.

Podsumowując obrady kapituły konkursu Eurobuild Awards w Architekturze 2017 były niezwykle ciekawym doświadczenie dla nas jako organizatorów ale również dla członków jury. – Pomimo częstej różnicy zdań i innego postrzegania budynków przez dwie grupy eksperckie zgromadzone w jury, zarówno przedstawiciele inwestorów/deweloperów jak i architekci docenili możliwość dialogu jaką dało to spotkanie. Główną refleksją jaką możemy podzielić się z rynkiem jest wniosek, że trzeba projektować mądrze. Ale jak to zrobić? To jest pytanie otwarte i pozostaje bez jednoznacznej odpowiedzi bo dla każdego co innego znaczy dobra architektura. Może to być uniwersalność projektu, jego ponadczasowość, trwałość materiałów wykorzystanych w budowie czy usytuowanie budynku w otoczeniu. W efekcie dobrze zaprojektowany budynek to dobry produkt inwestycyjny. I takie projekty zostały wyłonione w wyniku głosowania. Zwycięzców ogłosimy 20 września podczas Festiwalu Architektury, na który serdecznie zapraszamy – powiedziała Katarzyna Matejuk, dyrektor Eurobuild Awards.
Konkurs Eurobuild Awards w Architekturze zorganizowany został przez Eurobuild CEE oraz SARP. W składzie kapituły znaleźli się: przedstawiciel zarządu SARP, architekci oraz przedstawiciele inwestorów i deweloperów.

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

22 listopada 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio