Thomas Feichtner na Festiwalu Architektury i Budownictwa

14 maj 2018

Gościem specjalnym trzeciej edycji Festiwalu Architektury i Budownictwa będzie Thomas Feichtner, słynny wiedeński projektant. Wygłosi on przemówienie na temat aktualnych trendów w designie ze szczególnym uwzględnieniem miejsca pracy.

Feichtner urodził się w Brazylii, a dorastał w Austrii. Studiował wzornictwo przemysłowe na Uniwersytecie Sztuki i Wzornictwa Przemysłowego w Linz. Projektuje dla międzynarodowych marek takich jak: Swarovski, Laufen, Bene, Adidas, Head, Absolut, Augarten Porzellanmanufaktur, J&L Lobmeyr, Neue Wiener Werkstätten, TON czy Carl Mertens. Realizuje również projekty we współpracy z producentami – Vitrą, Thonetem i FSB.

Jego praca pozycjonowana jest w połowie drogi między przemysłem a rzemiosłem, masową produkcją a unikatowymi produktami. Feichtner uczestniczył w międzynarodowych wystawach w La Triennale di Milano, Międzynarodowym Biennale Designu w Saint Etienne, w Austriackim Forum Kultury w Londynie oraz MAK – Austriackim Muzeum Sztuki Użytkowej/Sztuki Współczesnej w Wiedniu. Dokonania projektanta zostały uhonorowane międzynarodowymi nagrodami za wzornictwo przyznanymi różnym kolekcjom projektowym. Od 2009 do 2014 roku Feichtner był profesorem projektowania produktu w Akademii Sztuk Pięknych i Wzornictwa w Kilonii w Niemczech, a w 2011 roku został uhonorowany austriacką nagrodą państwową za wzornictwo.

Podczas festiwalu Feichtner poprowadzi prezentację zatytułowaną: „Trendy w designie: Praca przyszłości – STUDIO by Thomas Feichtner”.

O festiwalu

Festiwal Architektury i Budownictwa odbędzie się 19 września w PIN-UP Studio przy ul. Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny: link

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

22 listopada 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio