SZUCHA PREMIUM OFFICES

Kategoria: Proekologiczny biurowiec roku 2018
Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Nazwa obiektu SZUCHA PREMIUM OFFICES
Lokalizacja Al.J.Ch.Szucha 19, 00-580 Warszawa
Data oddania do użytku 2017
Autor/Autorzy projektu architektonicznego STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. ZO.O., ul. Popiełuszki 28, 20-052 Lublin
Inwestor GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o ul. Litewska 1, 00-581 Warszawa, e-mail: gpg@gpg.pl
Deweloper GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o
Generalny wykonawca Erbud S.A. , ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
Standard budynku WYSOKI
Strona www obiektu www.szucha.com.pl
Powierzchnia całkowita 11 263m2
Powierzchnia użytkowa 7588 m2
Powierzchnia biurowa 5548 m2
Kubatura 36879 m3
Wysokość 24 m
Liczba kondygnacji naziemnych 7
Liczba kondygnacji podziemnych 3
Liczba miejsc parkingowych 27
Liczba wind 3
Nazwa obiektu
SZUCHA PREMIUM OFFICES
Lokalizacja
Al.J.Ch.Szucha 19, 00-580 Warszawa
Data oddania do użytku
2017
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. ZO.O., ul. Popiełuszki 28, 20-052 Lublin
Inwestor
GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o ul. Litewska 1, 00-581 Warszawa, e-mail: gpg@gpg.pl
Deweloper
GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o
Generalny wykonawca
Erbud S.A. , ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
Standard budynku
WYSOKI
Strona www obiektu
www.szucha.com.pl
Powierzchnia całkowita
11 263m2
Powierzchnia użytkowa
7588 m2
Powierzchnia biurowa
5548 m2
Kubatura
36879 m3
Wysokość
24 m
Liczba kondygnacji naziemnych
7
Liczba kondygnacji podziemnych
3
Liczba miejsc parkingowych
27
Liczba wind
3
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe BUDYNEK BIUROWY
Informacja o architekcie/firmie architektonicznej Biuro architektoniczne Stelmach i Partnerzy założone w 1992 roku. Właścicielem biura jest Bolesław Stelmach. Biuro specjalizuje się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i budynków.
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Od strony zewnętrznej (al.Szucha i ul.Litewska) zastosowano rytmiczne pionowe nadwieszone elementy elewacyjne z prefabrykatów betonowych (biały beton architektoniczny) oraz od strony ogrodu i na elewacjach wewnętrznych zastosowano elementy elewacyjne szklane (szklane żyletki oraz rośliny).
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) W podziemnej części budynku zaprojektowano 3-kondygnacyjny parking obsługiwany przez 2 windy samochodowe.
Uzyskane certyfikaty np.: BREEAM, LEED, GBS, DGNB, HQE. Poziom certyfikacji / liczba zdobytych punktów / rodzaj certyfikatu / data uzyskania LEED GOLD
Opisowa charakterystyka obiektu z architektonicznego punktu widzenia Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Opis oświetlenia w budynku / dostęp do światła naturalnego Energooszczędne źródła światła LED z indywidualnym sterowaniem, czujnikiem ruchu / obecności. Oświetlenie zewnętrzne przeznaczone do pracy od zmierzchu do zmierzchu jest sterowane programowalnym astronomicznym przełącznikiem czasowym. Zanieczyszczenie oświetleniem zostało zmniejszone dzięki automatycznej kontroli wewnętrznych urządzeń oświetleniowych wzdłuż fasad oszklonych. Oświetlenie elewacji zostało zredukowane do parteru i strefy wejścia głównego.
Rozwiązania minimalizujące emisję szkodliwych związków do atmosfery (system ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji) Projektowana inwestycja nie wpływa negatywnie na środowisko. Wszystkie układy instalacyjne zostały wyposażone w niezbędne filtry, tłumiki i wygłuszenia.
Rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Czy i w jaki sposób zastosowano energię odnawialną? -
Rozwiązania w zakresie oszczędności wody -
Opis zieleni w budynku (dobór roślin, czy w budynku są zielone tarasy, patia?) / Architektura krajobrazu / Wkomponowanie budynku w zieleń Drzewa posadzone na dachu niższej części wraz z krzewami i bylinami stanowią continuum ogrodu na terenie. Kondygnacja techniczna na dachu wyższej części i oficyny jest osłonięta drewnianym trejażem po którym pną się akebia pięciolistkowa i bluszcz pospolity rosnące na najwyższym poziomie tarasu. Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Architektura krajobrazu / wkomponowanie budynku w zieleń Szucha Premium Offices stanął obok Pałacyku Generałowej Agapijew zbudowanego w 1849 roku w pięknym ogrodzie. Dom wzniesiono na miejscu wyburzonego domu mieszkalnego pracowników Attaché Handlowego ZSRR, powstałego w latach 60-tych XX wieku wzdłuż ulicy Litewskiej. Nowy dom ukształtowano tak aby jego częścią stał się wspaniale zachowany ogród ze starymi modrzewiami i kasztanami. W czasie realizacji nie zniszczono żadnego drzewa i posadzono nowe - pięciometrowy platan tam gdzie go brakowało.
Czy przy budowie wykorzystano materiały z recyklingu? -
Rozwiązania przyjazne użytkownikom (np. minimalizacja hałasu, strefy relaksu, stacja ładowania samochodów elektrycznych, infrastruktura dla rowerzystów: parkingi, prysznice) -1 stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych na poziomie -2, obsługująca 2 samochody, - 13 stojaków na rowery, umożliwiających zaparkowanie do 25 rowerów, oraz szafki i prysznice.
Rozwiązania przyjazne zwierzętom (np. budki dla ptaków, ule) -
Rozwiązania kreujące proekologiczne zachowania wśród najemców -
Innowacyjne rozwiązania -
Informacje dodatkowe i uzasadnienie dlaczego budynek zasługuje na nagrodę -
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe
BUDYNEK BIUROWY
Informacja o architekcie/firmie architektonicznej
Biuro architektoniczne Stelmach i Partnerzy założone w 1992 roku. Właścicielem biura jest Bolesław Stelmach. Biuro specjalizuje się w projektach urbanistycznych i architektonicznych miast, ogrodów i budynków.
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Od strony zewnętrznej (al.Szucha i ul.Litewska) zastosowano rytmiczne pionowe nadwieszone elementy elewacyjne z prefabrykatów betonowych (biały beton architektoniczny) oraz od strony ogrodu i na elewacjach wewnętrznych zastosowano elementy elewacyjne szklane (szklane żyletki oraz rośliny).
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
W podziemnej części budynku zaprojektowano 3-kondygnacyjny parking obsługiwany przez 2 windy samochodowe.
Uzyskane certyfikaty np.: BREEAM, LEED, GBS, DGNB, HQE. Poziom certyfikacji / liczba zdobytych punktów / rodzaj certyfikatu / data uzyskania
LEED GOLD
Opisowa charakterystyka obiektu z architektonicznego punktu widzenia
Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Opis oświetlenia w budynku / dostęp do światła naturalnego
Energooszczędne źródła światła LED z indywidualnym sterowaniem, czujnikiem ruchu / obecności. Oświetlenie zewnętrzne przeznaczone do pracy od zmierzchu do zmierzchu jest sterowane programowalnym astronomicznym przełącznikiem czasowym. Zanieczyszczenie oświetleniem zostało zmniejszone dzięki automatycznej kontroli wewnętrznych urządzeń oświetleniowych wzdłuż fasad oszklonych. Oświetlenie elewacji zostało zredukowane do parteru i strefy wejścia głównego.
Rozwiązania minimalizujące emisję szkodliwych związków do atmosfery (system ogrzewania, klimatyzacji, wentylacji)
Projektowana inwestycja nie wpływa negatywnie na środowisko. Wszystkie układy instalacyjne zostały wyposażone w niezbędne filtry, tłumiki i wygłuszenia.
Rozwiązania w zakresie efektywności energetycznej. Czy i w jaki sposób zastosowano energię odnawialną?
-
Rozwiązania w zakresie oszczędności wody
-
Opis zieleni w budynku (dobór roślin, czy w budynku są zielone tarasy, patia?) / Architektura krajobrazu / Wkomponowanie budynku w zieleń
Drzewa posadzone na dachu niższej części wraz z krzewami i bylinami stanowią continuum ogrodu na terenie. Kondygnacja techniczna na dachu wyższej części i oficyny jest osłonięta drewnianym trejażem po którym pną się akebia pięciolistkowa i bluszcz pospolity rosnące na najwyższym poziomie tarasu. Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Architektura krajobrazu / wkomponowanie budynku w zieleń
Szucha Premium Offices stanął obok Pałacyku Generałowej Agapijew zbudowanego w 1849 roku w pięknym ogrodzie. Dom wzniesiono na miejscu wyburzonego domu mieszkalnego pracowników Attaché Handlowego ZSRR, powstałego w latach 60-tych XX wieku wzdłuż ulicy Litewskiej. Nowy dom ukształtowano tak aby jego częścią stał się wspaniale zachowany ogród ze starymi modrzewiami i kasztanami. W czasie realizacji nie zniszczono żadnego drzewa i posadzono nowe - pięciometrowy platan tam gdzie go brakowało.
Czy przy budowie wykorzystano materiały z recyklingu?
-
Rozwiązania przyjazne użytkownikom (np. minimalizacja hałasu, strefy relaksu, stacja ładowania samochodów elektrycznych, infrastruktura dla rowerzystów: parkingi, prysznice)
-1 stacja do ładowania akumulatorów samochodów elektrycznych na poziomie -2, obsługująca 2 samochody, - 13 stojaków na rowery, umożliwiających zaparkowanie do 25 rowerów, oraz szafki i prysznice.
Rozwiązania przyjazne zwierzętom (np. budki dla ptaków, ule)
-
Rozwiązania kreujące proekologiczne zachowania wśród najemców
-
Innowacyjne rozwiązania
-
Informacje dodatkowe i uzasadnienie dlaczego budynek zasługuje na nagrodę
-