SZUCHA PREMIUM OFFICES

Kategoria: Biurowiec roku 2018
Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Nazwa obiektu SZUCHA PREMIUM OFFICES
Lokalizacja Al.J.Ch.Szucha 19, 00-580 Warszawa
Data oddania do użytku 2017
Autor/Autorzy projektu architektonicznego STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. ZO.O., ul. Popiełuszki 28, 20-052 Lublin
Inwestor GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o ul. Litewska 1, 00-581 Warszawa, e-mail: gpg@gpg.pl
Deweloper GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o
Generalny wykonawca Erbud S.A. , ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
Standard budynku WYSOKI
Strona www obiektu www.szucha.com.pl
Powierzchnia całkowita 11263 m2
Powierzchnia użytkowa 7588 m2
Powierzchnia biurowa 5548 m2
Kubatura 36879 m3
Wysokość 24 m
Liczba kondygnacji naziemnych 7
Liczba kondygnacji podziemnych 3
Liczba miejsc parkingowych 27
Liczba wind 3
Nazwa obiektu
SZUCHA PREMIUM OFFICES
Lokalizacja
Al.J.Ch.Szucha 19, 00-580 Warszawa
Data oddania do użytku
2017
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE SP. ZO.O., ul. Popiełuszki 28, 20-052 Lublin
Inwestor
GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o ul. Litewska 1, 00-581 Warszawa, e-mail: gpg@gpg.pl
Deweloper
GPG CORNER – GREEN PROPERTY GROUP Sp. z o.o
Generalny wykonawca
Erbud S.A. , ul. Franciszka Klimczaka 1, 02-797 Warszawa
Standard budynku
WYSOKI
Strona www obiektu
www.szucha.com.pl
Powierzchnia całkowita
11263 m2
Powierzchnia użytkowa
7588 m2
Powierzchnia biurowa
5548 m2
Kubatura
36879 m3
Wysokość
24 m
Liczba kondygnacji naziemnych
7
Liczba kondygnacji podziemnych
3
Liczba miejsc parkingowych
27
Liczba wind
3
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe (jaki % stanowi funkcja podstawowa budynku a jaki % stanowią pozostałe funkcje?) BUDYNEK BIUROWY
Informacja o architekcie/firmie architektonicznej STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały) Od strony zewnętrznej (al.Szucha i ul.Litewska) zastosowano rytmiczne pionowe nadwieszone elementy elewacyjne z prefabrykatów betonowych (biały beton architektoniczny) oraz od strony ogrodu i na elewacjach wewnętrznych zastosowano elementy elewacyjne szklane (szklane żyletki oraz rośliny).
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny) W podziemnej części budynku zaprojektowano 3-kondygnacyjny parking obsługiwany przez 2 windy samochodowe.
Udogodnienia dla rowerzystów (parkingi, prysznice, szafki, wypożyczania rowerów)) Zespół prysznicowy, na poziomie -2, głównie dedykowany dla użytkowników obiektu poruszających się na rowerach, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie 13 stojaków na rowery, umożliwiających zaparkowanie do 25 rowerów.
Opisowa charakterystyka obiektu z architektonicznego punktu widzenia Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Rozwiązania proekologiczne i energooszczędne -
Certyfikaty LEED GOLD
Usytuowanie budynku na działce / wpisanie w otoczenie Szucha Premium Offices stanął obok Pałacyku Generałowej Agapijew zbudowanego w 1849 roku w pięknym ogrodzie. Dom wzniesiono na miejscu wyburzonego domu mieszkalnego pracowników Attaché Handlowego ZSRR, powstałego w latach 60-tych XX wieku wzdłuż ulicy Litewskiej. Nowy dom ukształtowano tak aby jego częścią stał się wspaniale zachowany ogród ze starymi modrzewiami i kasztanami. W czasie realizacji nie zniszczono żadnego drzewa i posadzono nowe - pięciometrowy platan tam gdzie go brakowało.
Wpływ budynku na otoczenie (czy powstanie budynku ożywiło okolicę, czy przestrzeń wokół budynku jest dostępna dla mieszkańców, osób z zewnątrz, czy są tam dodatkowe usługi i atrakcje?) Na działce stanowiącej teren inwestycji, przed przystąpieniem do inwestycji, znajdowały się 4 budynki nieużytkowane, odpięte od mediów i znajdujące się w złym stanie technicznym
Uniwersalność (możliwość późniejszej zmiany/adaptacji pod kątem kolejnego najemcy oraz możliwość modyfikacji pod kątem bieżących potrzeb najemców) Przestrzenie openspace umożliwiają elastyczną aranżację w ramach dostosowania do potrzeb konkretnych najemców.
Ponadczasowość, trwałość rozwiązań i zastosowanych materiałów -
Informacje dodatkowe i uzasadnienie dlaczego budynek zasługuje na nagrodę -
Rodzaj obiektu / funkcje podstawowe i dodatkowe (jaki % stanowi funkcja podstawowa budynku a jaki % stanowią pozostałe funkcje?)
BUDYNEK BIUROWY
Informacja o architekcie/firmie architektonicznej
STELMACH I PARTNERZY BIURO ARCHITEKTONICZNE
Opis elewacji (rodzaj wykończenia, zastosowane materiały)
Od strony zewnętrznej (al.Szucha i ul.Litewska) zastosowano rytmiczne pionowe nadwieszone elementy elewacyjne z prefabrykatów betonowych (biały beton architektoniczny) oraz od strony ogrodu i na elewacjach wewnętrznych zastosowano elementy elewacyjne szklane (szklane żyletki oraz rośliny).
Informacja o parkingu (parking podziemny / naziemny)
W podziemnej części budynku zaprojektowano 3-kondygnacyjny parking obsługiwany przez 2 windy samochodowe.
Udogodnienia dla rowerzystów (parkingi, prysznice, szafki, wypożyczania rowerów))
Zespół prysznicowy, na poziomie -2, głównie dedykowany dla użytkowników obiektu poruszających się na rowerach, zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie 13 stojaków na rowery, umożliwiających zaparkowanie do 25 rowerów.
Opisowa charakterystyka obiektu z architektonicznego punktu widzenia
Estetykę przestrzeni domu definiuje jego struktura z widocznymi elementami struktury: betonowymi słupami i stropami o dotykalnych teksturach i instalacjami. Otwarte przestrzenie kondygnacji budynku biurowego zaprojektowano tak, aby integrującym elementem kubatury domu było trzypoziomowe patio – wewnętrzny ogród. Tworzą go pionowe zielone ściany, kształtujące unikalny mikroklimat wnętrza przekrytego świetlikiem. Trzykondygnacyjne zielone ściany z jednorodnej odmiany fikusa, dają ciszę i nasycona tlenem atmosferę spokoju i oddzielności. Góra łączy się z ogrodem na dachu, widocznym przez świetlik.
Rozwiązania proekologiczne i energooszczędne
-
Certyfikaty
LEED GOLD
Usytuowanie budynku na działce / wpisanie w otoczenie
Szucha Premium Offices stanął obok Pałacyku Generałowej Agapijew zbudowanego w 1849 roku w pięknym ogrodzie. Dom wzniesiono na miejscu wyburzonego domu mieszkalnego pracowników Attaché Handlowego ZSRR, powstałego w latach 60-tych XX wieku wzdłuż ulicy Litewskiej. Nowy dom ukształtowano tak aby jego częścią stał się wspaniale zachowany ogród ze starymi modrzewiami i kasztanami. W czasie realizacji nie zniszczono żadnego drzewa i posadzono nowe - pięciometrowy platan tam gdzie go brakowało.
Wpływ budynku na otoczenie (czy powstanie budynku ożywiło okolicę, czy przestrzeń wokół budynku jest dostępna dla mieszkańców, osób z zewnątrz, czy są tam dodatkowe usługi i atrakcje?)
Na działce stanowiącej teren inwestycji, przed przystąpieniem do inwestycji, znajdowały się 4 budynki nieużytkowane, odpięte od mediów i znajdujące się w złym stanie technicznym
Uniwersalność (możliwość późniejszej zmiany/adaptacji pod kątem kolejnego najemcy oraz możliwość modyfikacji pod kątem bieżących potrzeb najemców)
Przestrzenie openspace umożliwiają elastyczną aranżację w ramach dostosowania do potrzeb konkretnych najemców.
Ponadczasowość, trwałość rozwiązań i zastosowanych materiałów
-
Informacje dodatkowe i uzasadnienie dlaczego budynek zasługuje na nagrodę
-