CEDC International

Kategoria: Aranżacja miejsca pracy roku 2018
Po wejściu do biura odwiedzającym ukazuje się spektakularna geometryczna lada recepcyjna nad którą powieszone zostały szklane butelki Żubrówki ułożone w kształcie fali podkreślone oświetleniem LED. Nawet wejścia do toalet zyskały designerski charakter poprzez podświetlone kształty butelek. Punktem centralnym powierzchni biurowej CEDC jest przestrzeń wspólna z profesjonalnym barem, która stanowi zarówno miejsce nieformalnych spotkań jak i miejsce integracji. Kształt lady barowej przywołuje skojarzenie kostek lodu, które przechodzą także na podłogę, lampy z barissolu i panele akustyczne. Przestrzeń biurowa dzieli się według rodzajów alkoholi – wódka, wino i whisky. Zgodnie z tym podziałem zmieniają się płynnie także rozwiązane architektoniczne i kolorystyka. Naturalne materiały i stonowane kolory podkreślają elegancki charakter wnętrz. Zaprojektowano także miejsce spotkań i kolaboracji, sale konferencyjne, coffee pointy oraz chill out, których nazwy i stylistyka odwołują się do produktów CEDC. Miejsca pracy zachowane zostały w stonowanej stylistyce bieli i szarości z dużą uwagą skierowaną na akustykę.
Najemca CEDC International
Profil wykonywanej działalności przez najemcę / branża Produkcja i dystrybucja alkoholi
Lokalizacja biura Warszawa, ul. Bobrowiecka 8
Data oddania do użytku 01-12-2017
Autor/Autorzy projektu architektonicznego Trzop Architekci
Generalny wykonawca Reesco
Powierzchnia całkowita 3200
Powierzchnia użytkowa 3000 m2
Liczba pięter 1
Najemca
CEDC International
Profil wykonywanej działalności przez najemcę / branża
Produkcja i dystrybucja alkoholi
Lokalizacja biura
Warszawa, ul. Bobrowiecka 8
Data oddania do użytku
01-12-2017
Autor/Autorzy projektu architektonicznego
Trzop Architekci
Generalny wykonawca
Reesco
Powierzchnia całkowita
3200
Powierzchnia użytkowa
3000 m2
Liczba pięter
1
Informacja o architekcie/firmie architektonicznej W portfolio Trzop Architekci znajduje się ponad 170 000 m2 projektów powierzchni biurowych i publicznych, docenionych w licznych konkursach i prasie branżowej. Zespół tworzy kilkunastu architektów z wieloletnim doświadczeniem i referencjami zadowolonych klientów.
Opis stanowisk pracy indywidualnej W biurze CEDC zaprojektowane zostały miejsca pracy na przestronnych open space'ach utrzymatych w stonowanej kolorystyce bieli i szarości. Dużą role odegrała tu także akustyka, dzięki zachowaniu której komfort pracy jest na wysokim poziomie. Zarząd Spółki posiada reprezentacyjną, bardziej prywatną strefę pracy z gabinetami. Wszystkie stanowiska pracy posiadają ergonomiczne meble, a także specjalistyczne oświetlenie o natężeniu przystosowanym do pracy biurowej.
Opis przestrzeni do kreatywnej pracy Do dyspozycji pracowników CEDC przygotowane zostały komfortowe sale spotkań o różnej wielkości, dostosowane swoim designem to działu w którym się znajdują. Pozwalają one na pracę w grupie, formalne spotkania z klientem, a także miejsce pracy w dużym skupieniu. Dzięki chill outowi możliwa jest także praca na kanapie czy wiszącym fotelu, a w reprezentacyjnej strefie barowej nawet przy profesjonalnym barze czy stolikach niczym w eleganckiej kawiarni.
Opis strefy relaksu Strefa relaksu została zaprojektowana według inspiracji włoskimi winnicami. W otaczających ceglanych ścianach, butelkach wina i widoku na winnicę zrelaksować się można niczym na urlopie w Toskanii. Wiszące fotele z wikliny, wygodna sofa i stonowane światło pozwalają na chwilę wytchnienia w codziennej, biurowej rzeczywistości.
Zastosowane materiały, elementy wystroju wnętrz, technologie W projekcie CEDC ważne było wykorzystanie materiałów i kolorystyki związanej z charakterystyką Spółki - produkcją i handlem alkoholami. Nad ladą recepcyjną w układzie fali wiszą butelki Żubrówki, wejścia do toalet odznaczają sylwetki butelek, a centrum strefy wspólnej stanowi profesjonalny bar - a to tylko część symboli. W coffee poincie stołami są beczki po winie, a w salach konferencyjncyh zauważyć możemy sylwetę żubra wyciętego w drewnie.
Wyposażenie biura / meble Meble i wyposażenie stanowiły ważny element aranżacji biura, który dopełnił wizję architektoniczną. Podobnie jak wykończenie ścian, podłóg i sufitów inspirowane były działami biura- wino, wódka i whiskey. W części inspirowanej produktami z wódką meble mają jasne kolory, są nowoczesne i stonowane. Natomiast w częsci odpowiedzialnej za whiskey zobaczyć można skórzane, klasyczne kanapy czy stylowe fotele. Dział wina wypić poranną kawę może m.in. przy beczkach z winem.
Rozwiązania proekologiczne i energooszczędne Ważnym aspektem było wykorzystanie w projekcie przestrzeni CEDC naturalnego drewna, które niezbędne jest naturalnym w procesie wytwarzania alkoholi i stanowi korzystny element w kształtowaniu przestrzeni biurowej. W projekcie zastosowano także energooszczędne oświetlenie LED oraz baterie umywalkowe o mniejszym poborze wody.
Zieleń w biurze (dobór roślin, patia, tarasy) W biurze CEDC zieleń odzwierciedla się w wykorzystanym w przestrzeni naturalnym mchu. Dzięki temu przestrzeń jest nowoczesna, jednak zachowuje przyjazny dla człowieka charatker. Ściany z mchu znajdują się w salach spotkań, strefie zarządu czy w toaletach. Ich kształt został dostoswany do designerskich form np. butelki Żubrówki.
Opisowa charakterystyka wnętrza z achitektonicznego punktu widzenia (atrakcyjność biura, design) Po wejściu do biura odwiedzającym ukazuje się spektakularna geometryczna lada recepcyjna nad którą powieszone zostały szklane butelki Żubrówki ułożone w kształcie fali podkreślone oświetleniem LED. Nawet wejścia do toalet zyskały designerski charakter poprzez podświetlone kształty butelek. Punktem centralnym powierzchni biurowej CEDC jest przestrzeń wspólna z profesjonalnym barem, która stanowi zarówno miejsce nieformalnych spotkań jak i miejsce integracji. Kształt lady barowej przywołuje skojarzenie kostek lodu, które przechodzą także na podłogę, lampy z barissolu i panele akustyczne. Przestrzeń biurowa dzieli się według rodzajów alkoholi – wódka, wino i whisky. Zgodnie z tym podziałem zmieniają się płynnie także rozwiązane architektoniczne i kolorystyka. Naturalne materiały i stonowane kolory podkreślają elegancki charakter wnętrz. Zaprojektowano także miejsce spotkań i kolaboracji, sale konferencyjne, coffee pointy oraz chill out, których nazwy i stylistyka odwołują się do produktów CEDC. Miejsca pracy zachowane zostały w stonowanej stylistyce bieli i szarości z dużą uwagą skierowaną na akustykę.
Opisowa charakterystyka wnętrza pod kątem funkcjonalności i optymalizacji przestrzeni biurowej Przestrzeń biura CEDC International podzielona została na 4 części. Pierwszą z nich stanowi stefa wejścia z reprezentacyjną recepcją. Nieopodal znajduje się profesjonalny bar i przestronna strefa wspólna, służąca integracji pracowników, a także mniej formalnym spotkaniom z klientami. W tym miejscu zlokalizowano także część sal spotkań, służących do spotkań z klientami. Strefa dla pracowników CEDC podzielona została na 3 działy odpowiedzialne za: wino, whiskey i wódkę. Przestrzeń każdego z nich cechuje odrębny design, spójny z brandingiem produktów. Każdy dział posiada ergonomiczne miejsca pracy, sale spotkań, kuchnie z miejscem odpoczynku, a także wygodny chill out. Podział funkcjonalny przenika się z designem, dzięki temu możemy bardzo szybko i sprawnie odnaleźć się na powierzchni. Dzięki połączeniu różnego typu przestrzeni, biuro, mimo dużej powierzchni biuro ma kameralny charakter i jest interesujące.
Informacje dodatkowe i uzasadnienie dlaczego projekt zasługuje na nagrodę Siedziba CEDC to unikatowy projekt w skali przestrzeni biurowych w Polsce. Zastosowane rozwiązania zostały skrojone miarę Spółki, z myślą o jej specyfice i produktach. Zarówno meble, detale jak i wybrane rozwiązania projektowe mają swoje odniesienie w specyfice branży inwestora. Dbałość o szczegóły i konsekwencja pozwoliły na stworzenie biura, które stało się wizytówką CEDC, reprezentacyjnym miejscem spotkań, ale głównie komfortowe i przyjazne miejsce pracy.
Informacja o architekcie/firmie architektonicznej
W portfolio Trzop Architekci znajduje się ponad 170 000 m2 projektów powierzchni biurowych i publicznych, docenionych w licznych konkursach i prasie branżowej. Zespół tworzy kilkunastu architektów z wieloletnim doświadczeniem i referencjami zadowolonych klientów.
Opis stanowisk pracy indywidualnej
W biurze CEDC zaprojektowane zostały miejsca pracy na przestronnych open space'ach utrzymatych w stonowanej kolorystyce bieli i szarości. Dużą role odegrała tu także akustyka, dzięki zachowaniu której komfort pracy jest na wysokim poziomie. Zarząd Spółki posiada reprezentacyjną, bardziej prywatną strefę pracy z gabinetami. Wszystkie stanowiska pracy posiadają ergonomiczne meble, a także specjalistyczne oświetlenie o natężeniu przystosowanym do pracy biurowej.
Opis przestrzeni do kreatywnej pracy
Do dyspozycji pracowników CEDC przygotowane zostały komfortowe sale spotkań o różnej wielkości, dostosowane swoim designem to działu w którym się znajdują. Pozwalają one na pracę w grupie, formalne spotkania z klientem, a także miejsce pracy w dużym skupieniu. Dzięki chill outowi możliwa jest także praca na kanapie czy wiszącym fotelu, a w reprezentacyjnej strefie barowej nawet przy profesjonalnym barze czy stolikach niczym w eleganckiej kawiarni.
Opis strefy relaksu
Strefa relaksu została zaprojektowana według inspiracji włoskimi winnicami. W otaczających ceglanych ścianach, butelkach wina i widoku na winnicę zrelaksować się można niczym na urlopie w Toskanii. Wiszące fotele z wikliny, wygodna sofa i stonowane światło pozwalają na chwilę wytchnienia w codziennej, biurowej rzeczywistości.
Zastosowane materiały, elementy wystroju wnętrz, technologie
W projekcie CEDC ważne było wykorzystanie materiałów i kolorystyki związanej z charakterystyką Spółki - produkcją i handlem alkoholami. Nad ladą recepcyjną w układzie fali wiszą butelki Żubrówki, wejścia do toalet odznaczają sylwetki butelek, a centrum strefy wspólnej stanowi profesjonalny bar - a to tylko część symboli. W coffee poincie stołami są beczki po winie, a w salach konferencyjncyh zauważyć możemy sylwetę żubra wyciętego w drewnie.
Wyposażenie biura / meble
Meble i wyposażenie stanowiły ważny element aranżacji biura, który dopełnił wizję architektoniczną. Podobnie jak wykończenie ścian, podłóg i sufitów inspirowane były działami biura- wino, wódka i whiskey. W części inspirowanej produktami z wódką meble mają jasne kolory, są nowoczesne i stonowane. Natomiast w częsci odpowiedzialnej za whiskey zobaczyć można skórzane, klasyczne kanapy czy stylowe fotele. Dział wina wypić poranną kawę może m.in. przy beczkach z winem.
Rozwiązania proekologiczne i energooszczędne
Ważnym aspektem było wykorzystanie w projekcie przestrzeni CEDC naturalnego drewna, które niezbędne jest naturalnym w procesie wytwarzania alkoholi i stanowi korzystny element w kształtowaniu przestrzeni biurowej. W projekcie zastosowano także energooszczędne oświetlenie LED oraz baterie umywalkowe o mniejszym poborze wody.
Zieleń w biurze (dobór roślin, patia, tarasy)
W biurze CEDC zieleń odzwierciedla się w wykorzystanym w przestrzeni naturalnym mchu. Dzięki temu przestrzeń jest nowoczesna, jednak zachowuje przyjazny dla człowieka charatker. Ściany z mchu znajdują się w salach spotkań, strefie zarządu czy w toaletach. Ich kształt został dostoswany do designerskich form np. butelki Żubrówki.
Opisowa charakterystyka wnętrza z achitektonicznego punktu widzenia (atrakcyjność biura, design)
Po wejściu do biura odwiedzającym ukazuje się spektakularna geometryczna lada recepcyjna nad którą powieszone zostały szklane butelki Żubrówki ułożone w kształcie fali podkreślone oświetleniem LED. Nawet wejścia do toalet zyskały designerski charakter poprzez podświetlone kształty butelek. Punktem centralnym powierzchni biurowej CEDC jest przestrzeń wspólna z profesjonalnym barem, która stanowi zarówno miejsce nieformalnych spotkań jak i miejsce integracji. Kształt lady barowej przywołuje skojarzenie kostek lodu, które przechodzą także na podłogę, lampy z barissolu i panele akustyczne. Przestrzeń biurowa dzieli się według rodzajów alkoholi – wódka, wino i whisky. Zgodnie z tym podziałem zmieniają się płynnie także rozwiązane architektoniczne i kolorystyka. Naturalne materiały i stonowane kolory podkreślają elegancki charakter wnętrz. Zaprojektowano także miejsce spotkań i kolaboracji, sale konferencyjne, coffee pointy oraz chill out, których nazwy i stylistyka odwołują się do produktów CEDC. Miejsca pracy zachowane zostały w stonowanej stylistyce bieli i szarości z dużą uwagą skierowaną na akustykę.
Opisowa charakterystyka wnętrza pod kątem funkcjonalności i optymalizacji przestrzeni biurowej
Przestrzeń biura CEDC International podzielona została na 4 części. Pierwszą z nich stanowi stefa wejścia z reprezentacyjną recepcją. Nieopodal znajduje się profesjonalny bar i przestronna strefa wspólna, służąca integracji pracowników, a także mniej formalnym spotkaniom z klientami. W tym miejscu zlokalizowano także część sal spotkań, służących do spotkań z klientami. Strefa dla pracowników CEDC podzielona została na 3 działy odpowiedzialne za: wino, whiskey i wódkę. Przestrzeń każdego z nich cechuje odrębny design, spójny z brandingiem produktów. Każdy dział posiada ergonomiczne miejsca pracy, sale spotkań, kuchnie z miejscem odpoczynku, a także wygodny chill out. Podział funkcjonalny przenika się z designem, dzięki temu możemy bardzo szybko i sprawnie odnaleźć się na powierzchni. Dzięki połączeniu różnego typu przestrzeni, biuro, mimo dużej powierzchni biuro ma kameralny charakter i jest interesujące.
Informacje dodatkowe i uzasadnienie dlaczego projekt zasługuje na nagrodę
Siedziba CEDC to unikatowy projekt w skali przestrzeni biurowych w Polsce. Zastosowane rozwiązania zostały skrojone miarę Spółki, z myślą o jej specyfice i produktach. Zarówno meble, detale jak i wybrane rozwiązania projektowe mają swoje odniesienie w specyfice branży inwestora. Dbałość o szczegóły i konsekwencja pozwoliły na stworzenie biura, które stało się wizytówką CEDC, reprezentacyjnym miejscem spotkań, ale głównie komfortowe i przyjazne miejsce pracy.