Bulwary Warszawskie Przestrzenią Publiczną Roku

21 września 2017
Od rana publikujemy wyniki zakończonego wczoraj konkursu Eurobuild Awards w Architekturze, czas na ostatnią kategorię: Przestrzeń Publiczna Roku.

Przestrzenią Publiczną Roku 2016 zostały wybrane Bulwary Warszawskie (zdjęcie u góry), które – odcięte trasą szybkiego ruchu od pobliskiego Starego Miasta – były dotychczas miejscem zaniedbanym i mało uczęszczanym. Zaproponowane przez projektantów zagospodarowanie terenu miało na celu połączenie unikalnego obszaru nadrzecznego z kluczowymi obszarami Starego Miasta oraz Powiśla, a także utworzenie oryginalnej przestrzeni rekreacyjnej. Pierwszy etap inwestycji, która ma tchnąć nowe życie w nadwiślańską promenadę, na zlecenie Zarządu Mienia m.st. Warszawy zaprojektowały studia RS Architektura Krajobrazu i Artchitecture.

Z kolei Urząd Miasta Poznania zlecił architektom Mariuszowi Więckowi, Maciejowi Markiewiczowi i Małgorzacie Helman stworzenie projektu parku Stare Koryto Warty o powierzchni całkowitej 4 tys. mkw. Element projektu stanowi plac przy budynku Nowej Gazowni – miejsce spotkań i brama wejściowa, od niego rozchodzą się ścieżki piesze. Park łączy w sobie elementy zieleni z małą architekturą. Ścieżki piesze wykonano z naturalnego kruszywa, za wyjątkiem asfaltowej ścieżki rowerowej biegnącej wzdłuż skraju parku, bezkolizyjnie łączącej Stare Miasto z Wartą. Elementy placu zabaw zostały połączone spójną ideą z parkiem, zaczerpniętą z formy wyschniętego koryta rzeki. Główną myślą projektantów placu było stworzenie kreatywnej przestrzeni, pozwalającej na różnorodną interpretację.

Także na zlecenie samorządu kwartet Rafał Sieraczyński, Sebastian Bocian, Aleksandra Laprus i Aleksandra Kosmala-Czarnecka zaprojektował węzeł transportowy w Solcu Kujawskim. Obiekt o powierzchni całkowitej ponad 1,1 tys. mkw. ma pełnić funkcje zintegrowanego węzła przesiadkowego z punktem obsługi pasażera. Projekt łączy skarpę z peronami kolejowymi na szczycie z niezagospodarowanym terenem zielonym u podnóża, wpisuje się także w zróżnicowane otoczenie, na które składa się m.in. dworzec z początków XX wieku, modernistyczny pawilon handlowy, bloki z wielkiej płyty i ceglane domy. Intencją inwestora było stworzenie wizytówki, bramy wjazdowej do miasta.

30. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

30. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

10 grudnia 2024,Hotel Radisson Collection, Grzybowska 24 , Warszawa,
15. Konferencja Rynek Biurowy. Trendy i Prognozy

15. Konferencja Rynek Biurowy. Trendy i Prognozy

17 października 2024,Sound Garden Hotel, Żwirki i Wigury 18, Warszawa,Warszawa
TOTAL OPERATING COSTS – CZYLI WYNAJEM MAGAZYNU DOBRZE POLICZONY

TOTAL OPERATING COSTS – CZYLI WYNAJEM MAGAZYNU DOBRZE POLICZONY

23 października 2024,,Restauracja Dock19 by Mateusz Gessler, Elektrownia Powiśle, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 43C, Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio