Trzeci Festiwal Architektury za nami

24 wrzesień 2018

W środę późnym wieczorem zakończyła się trzecia edycja Festiwalu Architektury i Budownictwa organizowanego przez Eurobuild Conferences. Najwięcej emocji wzbudziły jak zwykle nagrody Eurobuild Awards w Architekturze.
Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji Thomasa Feichtnera, austriackiego architekta i designera, który opowiedział o najnowszych trendach w projektowaniu mebli biurowych. Jako kolejny mówca wystąpił Bogusław Barnaś z BXB Studio z prezentacją o architekturze zrównoważonej i zakorzenionej w tradycji. Spore emocje wzbudziły dyskusje panelowe: pierwsza z nich, moderowana przez Grzegorza Buczka, dotyczyła reklamy w przestrzeni miejskiej, a kolejna, kierowana przez Krzysztofa Sołoduchę, koncentrowała się wokół miastotwórczej roli nieruchomości.
Po lunchu nadszedł czas na kolejne prezentacje: Rafał Gawrylak z Es-System omówił najnowsze technologie związane z oświetleniem (przede wszystkim) biurowym, a Henrik Lund Nielsen z 3D Printhuset, autor pierwszego w Europie domu wydrukowanego w technologii 3D, dokoładnie omówił historię i przyszłość tej technologii.
Pokrewny temat – budownictwo eksperymentalne – zdominował kolejny panel dyskusyjny prowadzony przez Tomasza Danieckiego, natomiast ostatnia podczas konferencji dyskusja, moderowana przez Annę Górską-Kwiatkowską, dotyczyła trendów i przyszłości przestrzeni coworkingowych oraz stref gastronomicznych i odpoczynku.
Clou festiwalu było oczywiście ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w konkursie Eurobuild Awards w Architekturze. W poszczególnych kategoriach zostali uhonorowani:
Office Building of the Year – biurowiec przy ulicy Za Bramką,
Eco- and User-Friendly Facility of the Year – Business Garden II,
Public Space of the Year – woonerf na ul. Zacisze,
Revitalisation the Year – Drewniany Dom i kamienica na rogu ul. Łowickiej i Przędzalnianej 91 w Łodzi,
Workspace Solution of the Year – CEDC International,
Residential Development of the Year – Witolda 43,
Shopping Centre of the Year – Wroclavia.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom konferencji serdecznie dziękujemy za udział!

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

22 listopada 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio