The Brain Embassy Aranżacją Miejsca Pracy Roku

21 wrzesień 2017

Za Aranżację Miejsca Pracy Roku jurorzy uznali warszawskie biuro The Brain Embassy (zdjęcie u góry), mieszczące się w Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181B i zajmujące 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Studio Trzop Architekci zaprojektowało przestrzeń, która w naturalny sposób ma sprzyjać komunikacji i tworzeniu społeczności. Centralnym punktem jest patio przypominające miejski plac, z drzewami, wygodnymi kanapami i drewnianymi ławami, które mają zachęcać do nieformalnych rozmów i spotkań. Projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem użytkowników, że w sierpniu 2017 r. została otwarta druga część tej aranżacji, która po połączeniu dała 3,6 tys. mkw. powierzchni do pracy. Generalnym wykonawcą aranżacji był Artservis.

W finale znalazł się również projekt wnętrz nowego warszawskiego biura Linklaters, dzieło Doroty Kuć i Kariny Snuszki ze studia Mood Works (pozostałe firmy zaangażowane w projekt to Epstein i Pringle Brandon). Przestrzeń została zaprojektowana tak, aby w ramach jednego biura znalazło się miejsce na reprezentacyjną strefę powitalną, na wymagającą skupienia pracę indywidualną, ale także na mniej lub bardziej formalną pracę w grupach oraz strefę relaksu i spotkań integracyjnych dla pracowników. Biuro o powierzchni użytkowej 2,5 tys. mkw. zajmuje trzy kondygnacje w biurowcu Q22 należącym do Echo Investment.

Architekci Maciej Kurkowski i Julia Morawska byli autorami kolejnego nominowanego projektu – siedziby firmy Miło, która mieści się w warszawskiej kamienicy przy pl. Dąbrowskiego 8. Biuro firmy ma 250 mkw. powierzchni użytkowej, która została podzielona na kilka stref funkcjonalnych. Strefę wejściową – połączoną z częścią rekreacyjną oraz komunikacyjną ‒ wyznacza specjalna posadzka z przecieranego betonu wykończonego półmatową żywicą. Tworzy ona swojego rodzaju „kręgosłup”, od którego rozchodzą się pozostałe pomieszczenia przeznaczone na kameralne spotkania z klientami. W pomieszczeniach zachowano stary, dębowy parkiet ułożony w klasyczną jodełkę.

4. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

4. Konferencja Inwestycje na Rynku Nieruchomości Komercyjnych

22 maja 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
17. Turniej Golfa Eurobuild CEE

17. Turniej Golfa Eurobuild CEE

29 czerwca 2018,First Wasaw Golf & Country Club,Golfowa 44, Rajszew
13. Turniej Tenisa Eurobuild CEE

13. Turniej Tenisa Eurobuild CEE

29 czerwca 2018,Klub Tenisowy Warszawianka,Warszawa
9. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

9. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

16.10.2018,Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79,Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio