The Brain Embassy Aranżacją Miejsca Pracy Roku

21 wrzesień 2017

Za Aranżację Miejsca Pracy Roku jurorzy uznali warszawskie biuro The Brain Embassy (zdjęcie u góry), mieszczące się w Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181B i zajmujące 1,5 tys. mkw. powierzchni użytkowej. Studio Trzop Architekci zaprojektowało przestrzeń, która w naturalny sposób ma sprzyjać komunikacji i tworzeniu społeczności. Centralnym punktem jest patio przypominające miejski plac, z drzewami, wygodnymi kanapami i drewnianymi ławami, które mają zachęcać do nieformalnych rozmów i spotkań. Projekt spotkał się z tak dużym zainteresowaniem użytkowników, że w sierpniu 2017 r. została otwarta druga część tej aranżacji, która po połączeniu dała 3,6 tys. mkw. powierzchni do pracy. Generalnym wykonawcą aranżacji był Artservis.

W finale znalazł się również projekt wnętrz nowego warszawskiego biura Linklaters, dzieło Doroty Kuć i Kariny Snuszki ze studia Mood Works (pozostałe firmy zaangażowane w projekt to Epstein i Pringle Brandon). Przestrzeń została zaprojektowana tak, aby w ramach jednego biura znalazło się miejsce na reprezentacyjną strefę powitalną, na wymagającą skupienia pracę indywidualną, ale także na mniej lub bardziej formalną pracę w grupach oraz strefę relaksu i spotkań integracyjnych dla pracowników. Biuro o powierzchni użytkowej 2,5 tys. mkw. zajmuje trzy kondygnacje w biurowcu Q22 należącym do Echo Investment.

Architekci Maciej Kurkowski i Julia Morawska byli autorami kolejnego nominowanego projektu – siedziby firmy Miło, która mieści się w warszawskiej kamienicy przy pl. Dąbrowskiego 8. Biuro firmy ma 250 mkw. powierzchni użytkowej, która została podzielona na kilka stref funkcjonalnych. Strefę wejściową – połączoną z częścią rekreacyjną oraz komunikacyjną ‒ wyznacza specjalna posadzka z przecieranego betonu wykończonego półmatową żywicą. Tworzy ona swojego rodzaju „kręgosłup”, od którego rozchodzą się pozostałe pomieszczenia przeznaczone na kameralne spotkania z klientami. W pomieszczeniach zachowano stary, dębowy parkiet ułożony w klasyczną jodełkę.

Garnitury na rowery

Garnitury na rowery

7 września 2018,Wola,Warszawa
3. edycja Turnieju Tenisa Stołowego

3. edycja Turnieju Tenisa Stołowego

29 września 2018,Hala Sportowa "Siennicka" OSiR Praga-Południe,ul. Siennicka 40, 04-393 Warszawa
9. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

9. Konferencja - Polski Rynek Biurowy - Trendy i Prognozy

16 października 2018,Hotel Marriott, al. Jerozolimskie 65/79,Warszawa
24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

24. Doroczna Konferencja Rynku Nieruchomości Komercyjnych w Polsce

22 listopada 2018,Hotel Intercontinental,Emilii Plater 49, Warszawa
3. Festiwal Architektury i Budownictwa
ul. Nowogrodzka 84/86, Warszawa
PIN-UP Studio